TETRA Teknolojik Sistemler A.Ş.
RİGAKU

ZSX Primus IV

ZSX Primus IV

Primus serisinin en yeni üyesi; Rigaku ZSX Primus IV, üstten ışımalı optic dizayna sahip dalga boylu dağılımlı X ışını fluoresan (WDXRF) spektrometre sistemidir. Her türden örneğin,berilyumdan (Be) uranyuma (U), ağır ve hafif elementlerin miktar oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Yeni ZSX Rehberlik uzman sistemi XRF yazılımı

ZSX Rehber yazılımı, XRF ölçümlerinde ve veri analizinin tüm yönleriyle size yardımcı olamaktadır. Doğru analiz sadece uzmanlar tarafından mı yapılır ?  Hayır, bu söz geçmişte kaldı. XRF uzmanlığını ve deneyimini bir araya getiren ZSX Rehber yazılımı, sofistike ayarları kullanırak size yardımcı olmaktadır. Operatörler sadece basitçe numuneleri, analiz bileşenleri ve standart kompozisyon hakkında temel bilgileri sisteme girerler ve pik çakışması, optimum gürültü oranı ve düzeltme parametrelerinin (pik çakışmaları dahil) tümü, kalitatif spektrumların yardımıyla sistem tarafından otomatik olarak ayarlanır. Size kalan doğru ve yüksek çözünürlüklü sonuçlar elde etmek.

Üstün güvenilirlik için ters optik özellikli olağanüstü hafif element XRF performansı

ZSX Primus IV yenilikçi ve eşsiz üstten ışıma konfigürasyona sahiptir.  Numune odasının kirlenmesi ve temizliği veya numuneler arası geçiş süresini bir daha asla dert etmeyin.  Üstten ışıma geometrisi, temizlik endişelerini ortadan kaldırır ve aktif kullanım zamanı arttırır. En karmaşık örnekleri analiz etme esnekliği ile üstün performans sunan ZSX Primus IV WDXRF spektrometresi, olağanüstü hafif element algılama limitlerine ulaşabilmek için, Primsu ailesinin her üyesinde olduğu gibi piyasada yer alan en ince koruma filmi yani 30 mikron’luk  ultra ince Be pencere’li  X-ışını  tüpü sunamaktadır.

Haritalama ve çok noktalı XRF analizi

ZSX Primus IV, diğer analitik metodlar tarafından kolaylıkla elde edilemeyen analitik bakış açısı sağlayarak, örneklerin detaylı olarak incelenmesine olanak tanır. Birden fazla nokta analiz özelliği aynı zamanda homojen olmayan materyallerin analiz hatalarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Homojenite ve inklüzyonları saptamak için en gelişmiş haritalama paketi ile bir araya getiren sistem, eşsiz bir performans sağlamaktadır.

EZ-scan yazılımı ile SQX temel parametreleri

EZ-analiz, kullanıcıların herhangi bilgiye sahip olmadığı, bilinmeyen örnekleri kolayca analiz etmelerini sağlar. Zaman tasarrufu sağlayan bu özellik, bir kaç basit adım ve girilmesi gereken bir örnek adı gerektirir. SQX temel parametreler yazılımı ile birlikte, mümkün olan en doğru ve hızlı XRF sonuçlarını elde edilmektedir. SQX, pik çakışmaları da dahil olmak üzere tüm matris efektleri için otomatik olarak düzeltme yeteneğine sahip ve kullanıcıya pek bir iş bırakmayan bir özelliktir. SQX ayrıca fotoelektronlar (hafif ve ultra hafif elementler), değişen atmosfer, safsızlık ve farklı numune boyutları ile ikincil uyarılma etkisini düzelteme kabiliyetine sahiptir. Untumayın!, Yüksek doğruluğa sahip sonuçlar, mükemmel programlar ve üstün teknolojiye sahip sistemler ile sağlanır.

Özellikler

  • Be'den U'ya kadar elementlerin analizi
  • ZSX Rehberlik uzmanı sistem yazılımı
  • Dijital çok kanallı analiz cihazı (D-MCA)
  • Rutin ölçümler için EZ Analiz arayüzü
  • Optiğin üzerindeki tüp, kontaminasyon sorunlarını en aza indirir
  • Az yer kaplama daha az değerli laboratuar alanı kullanır
  • 500 µm kadar küçük numuneleri analiz etmek için mikro analiz
  • 30μ tüp, üstün ışık elemanı performansı sağlar
  • Temel topoğrafya / dağıtım için haritalama özelliği
  • Helyum contası, optiklerin her zaman vakum altında kaldığı anlamına gelir

TEMSİLCİLİKLER

BİZE ULAŞIN

İletişim Formu ve harita için tıklayınız.
ANKARA0312 472 63 63

6. Cadde (1322 Cadde) No:40 06450 Öveçler ANKARA

ankara@tetratek.com.tr
İSTANBUL0212 212 55 66

Mecidiye Mah. Bestekar Şevki Bey Sokak No:32 34335 Balmumcu - Beşiktaş / İSTANBUL

istanbul@tetratek.com.tr
İZMİR0232 239 79 49

Mansuroğlu Mah. 288/3 Sok. No:1 Selvili 2 Apt. A Blok K:1 D:2 BAYRAKLI -İZMİR

izmir@tetratek.com.tr
ADANA0322 459 97 82

Reşatbey Mah. Adalet Cad. 54/6 01200 ADANA

adana@tetratek.com.tr
GRUP FİRMALARIMIZ
 
#
Tamam