TETRA Teknolojik Sistemler A.Ş.
JASCO

SF 4000 Serisi SFC

Chiral bileşiklerin etkisi, ilaç endüstrisinde anahtar faktördür ve enantiomerlerin değerlendirilmesinde, chiral ayırma ana tema olarak ortaya çıkmaktadır. Çözüm olarak, Supercritical fluid Chromatography (SFC), birçok araştırmacının dikkatini çekmektedir. SFC nin ayırma kapasitesi bir HPLC den daha yüksek olduğundan, SFC chiral bileşenlerin ayrılmasında (HPLC kullanarak ayırmak çok zor olduğundan) güçlü bir araçtır.

Analitik SFC Sistemi

Supercritical fluid ile sergilenen fiziksel karakteristikleri şu şekildedir: çözünmüş moleküllerin difüzyon katsayısı, sıvı halinden yüz kat daha fazladır ve viskozitesi 1 dijit daha küçüktür. Bir SFC sistemi, ortamı(CO2) mobil faz olarak istihdam eder, ayırma etkinliğinde herhangi bir bozulma olmaksızın hızlıca ayırma gerçekleştirebilir, hatta hızlı akış oranında, mobil faz olarak sıvı kullanan, Yüksek hızlı sıvı kromatografi ile mukayesede, kolon içerisinde hızlı kütle transferi nedeniyle ayırma analiz metodu gibi beklenebilir.

Semi Preperatif&Preperatif SFC Sistemi

Semi Prep SFC ve Prep SFC sistemi yüksek kurtarmada ayırma ve saflaştırma olarak uygulanabilir. Ortam olarak Carbon Dioxide kullanıldığında, ayırmayı tutarak ve örneği atmosferik basınçta fraksiyonlayarak kolayca gazlaştırma oluşacaktır. Bu sayede SFC yüksek etkinlikte inceltme tekniği olarak değerlendirilebilir( preperatif izolasyondan sonra solvent eliminasyonu gibi birkaç post-işlem sorunlarıyla birlikte) . Bu teknik ile, solvent alım masrafları azaltılır ve organik solventlerin diskart edilmesiyle avantajlı hale gelmiştir.

BİZE ULAŞIN

İletişim Formu ve harita için tıklayınız.
ANKARA 0312 472 63 63

6. Cadde (1322 Cadde) No:40 06450 Öveçler ANKARA

ankara@tetratek.com.tr
İSTANBUL 0212 212 55 66

Mecidiye Mah. Bestekar Şevki Bey Sokak No:32 34335 Balmumcu - Beşiktaş / İSTANBUL

istanbul@tetratek.com.tr
İZMİR 0232 239 79 49

Mansuroğlu Mah. 288/3 Sok. No:1 Selvili 2 Apt. A Blok K:1 D:2 BAYRAKLI -İZMİR

izmir@tetratek.com.tr
ADANA 0322 459 97 82

Reşatbey Mah. Adalet Cad. 54/6 01200 ADANA

adana@tetratek.com.tr
GRUP FİRMALARIMIZ
Uzmanlab Tetraaz Tmg Gıda Güvenliği
GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ
 
#
Tamam