TETRA Teknolojik Sistemler A.Ş.

Jasco Model J-1500 Cd(cırcular Dıchroısm) Spektrometre Cihazı İle Anti-koronavirüs Vhh Antikorunun Analitik Değerlendirilmesi

RePHAGEN, halka açık veri tabanı Genbank'tan Coronavirüs'ün (SARS-CoV-2) baz dizisinden antijen olarak ve kendi VHH antikorlarının (ağır zincir antikorunun ağır zincirinin değişken alanı) kütüphanesini kullanarak spike proteinin S1 alt birimini oluşturmuştur. RePHAGEN, SARS-CoV-2'nin reseptör bağlanma alanına karşı yüksek özgüllüğe sahip VHH antikorunu keşfetmiştir. Ayrıca CDR'nin (tamamlayıcılık belirleme bölgesi) bir kısmını karıştırarak bağlanma kabiliyeti yüksek VHH antikoru oluşturmuşlardır. İkincil yapısını tahmin etmek ve termal stabilite ve yeniden katlanma kabiliyetini değerlendirmek için RePHAGEN'in sağladığı 3 çeşit VHH antikor numunesini J-1500 CD spektrometresi kullanarak ölçtük. İkincil yapı tahmini ile ilgili olarak, BeStSel [Beta Structure Selection, Eötvös Loránd Üniversitesi Biyoloji Enstitüsü Biyokimya Enstitüsü (Macaristan) tarafından sağlanan] kullanarak hesapladık.

 

Anti-Koronavirüs VHH antikorunun stabilite değerlendirmesi

Antikor ilaçlarının yapısı, formülasyon koşullarına ve saklama ortamına bağlı olarak değişebileceğinden ve aktivitelerinde kayıplara neden olabileceğinden, kaliteyi sağlamak için stabilitelerinin değerlendirilmesi gerekir. Özellikle, termal denatürasyon, proteine ​​bağlı olarak yüksek oranda tersine çevrilebilir olup, antikor ilaçlarının stabilite değerlendirmesinde denatürasyon sıcaklığının ve yeniden katlanma kabiliyetinin belirlenmesi ihtiyacını arttırır.

 

Burada, bir J-1500 CD spektrometresi kullanarak 3 farklı tipte VHH antikorunun termal stabilitesini ve yeniden katlanma kabiliyetini değerlendirdik. İkincil yapı yüzdeleri, denatürasyon sıcaklıklarını VHH antikor çerçevesindeki yapısal değişikliklerle daha fazla ilişkilendirmek için BeStSel programı kullanılarak tahmin edildi.

Yeni koronavirüse bağlanan VHH antikoru hakkında HOS kimliğinin değerlendirilmesi

Biyofarmasötiklerin yapısı, üretim sürecindeki veya depolama ortamındaki değişikliklere karşı hassastır ve herhangi bir işleme veya depolama değişikliğinden sonra bu moleküllerin devam eden HOS'unun (yüksek dereceli yapı) değerlendirilmesi gerekir.

Burada, CD spektral şeklindeki farklılığa dayalı olarak yapı değişikliklerinin önemini nicel olarak belirleyen [Spectrum QC Karşılaştırma Testi] programını kullanarak üç tip anti-SARS-CoV-2 VHH antikorunun HOS'unu değerlendirdik.

https://www.jasco-global.com/analytical-evaluation-of-anti-corona-virus-vhh-antibody-drug/

 

BİZE ULAŞIN

İletişim Formu ve harita için tıklayınız.
ANKARA 0312 472 63 63

6. Cadde (1322 Cadde) No:40 06450 Öveçler ANKARA

ankara@tetratek.com.tr
İSTANBUL 0212 212 55 66

Mecidiye Mah. Bestekar Şevki Bey Sokak No:32 34335 Balmumcu - Beşiktaş / İSTANBUL

istanbul@tetratek.com.tr
İZMİR 0232 239 79 49

Mansuroğlu Mah. 288/3 Sok. No:1 Selvili 2 Apt. A Blok K:1 D:2 BAYRAKLI -İZMİR

izmir@tetratek.com.tr
ADANA 0322 459 97 82

Reşatbey Mah. Adalet Cad. 54/6 01200 ADANA

adana@tetratek.com.tr
GRUP FİRMALARIMIZ
Uzmanlab Tetraaz Tmg Gıda Güvenliği
GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ