TETRA Teknolojik Sistemler A.Ş.

Jasco

JASCO Corporation, bilimsel topluluğa optik spektroskopi ürünleri sunmak için 1958 yılında kuruldu.

1950'lerin ortalarında, Optik Enstitüsünde bir grup araştırmacı Tsukuba Üniversitesi'nin araştırmaları için Kızılötesi(IR) Spektrofotometreye ihtiyaç duydu.

O dönemde ticari olarak piyasada böyle bir enstruman mevcut olmadığından kendi araçlarını geliştirme mücadelesini üstlendiler.

Sonuç oldukça başarılıydı - mükemmel optik performansa sahip güvenilir bir alet. İkinci bir sonuç olarak, diğer araştırma grupları, cihazın kendi laboratuvarlarında da kullanılmak üzere çoğaltılmasını istediler.

JASCO, 45'ten fazla ülkede müşterilerine tedarik eden güçlü bir küresel varlığa sahiptir.

JASCO ürün yelpazesi uzun yıllar boyunca sadece araştırma alanında değil aynı zamanda kalite kontrol, çevre analizi ve proses kontrolü gibi alanlarda rutin analiz uygulamaları için kullanılan aletleri kapsayacak şekilde gelişti. Mevcut spektroskopi ürün grubu aşağıdaki yöntemler için enstrümantasyonu içerir:

  • UV / Görünür ve NIR
  • Mikroskop Spektrofotometreler
  • FT-IR, mikroskop FT-IR ve FT-Raman
  • Dispersive RAMAN
  • Polarimetreler
  • Spektroflorometreler
  • Portatif Raman
  • Taşınabilir FT-IR
  • Tamamen Otomatik Disolüsyon Test Cihazı

JASCO aynı zamanda Sirküler Dikroism Spektropolarimetreleri ve Titreşimli(Vibrasyonel) Sirküler Dikroism Spektrometresi alanında dünya lideridir. 1970'lerin ortalarında HPLC'nin piyasaya sürülmesiyle JASCO'nun hassas ve doğru optik sistemlerdeki deneyimi bir dizi kromatografik tespit sisteminin geliştirilmesine yol açtı. Kompakt modüllerde mükemmel hassasiyet ve güvenilirliğe sahip sabit ve değişken dalgaboyu UV / Visible ve Fluorescence dedektörleri piyasaya sürüldü. Tam HPLC sistemleri sunmak için JASCO, kolon fırınları, otomatik örnekleyiciler ve PC tabanlı kontrol ve analiz yazılımı gibi çeşitli yeni solvent dağıtım sistemleri ve diğer aksesuarlar geliştirdi. Günümüzde JASCO çok çeşitli HPLC modülleri, aksesuarlar ve analiz yazılımı sunmaktadır. Yeni JASCO LC-4000 Sıvı Kromatografi serisi, yeni nesil küçük tanecikli kolonları kullanırken araştırmacılara güçlü bir araç sağlayan gradient veya izokratik ayrımlar için 15.000 psi'ye yaklaşan basınçlarla çalışacak şekilde tasarlanmıştır. LC-4000 Serisi, rutin ve uzmanlaşmış uygulamalar için sistemler oluşturmak için benzersiz bir esneklik sunan çok yönlü bir bileşen serisi içerir. LC-4000 en geniş optik HPLC dedektörü seçeneklerine sahiptir: UV, diyot array, flüoresans, kemilüminesans, CD, Chiral ve refraktif indeks detektörü.

Nihayet JASCO'nun modüler Süperkritik Akışkan Kromatografisi ve Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon platformları, çok çeşitli uygulamalar için güvenilir ve endişeye mahal vermeyen performansı ile düşük maliyetli, hızlı, yeşil bir teknoloji sunar.

Jasco Web Sayfası.

BİZE ULAŞIN

İletişim Formu ve harita için tıklayınız.
ANKARA 0312 472 63 63

6. Cadde (1322 Cadde) No:40 06450 Öveçler ANKARA

ankara@tetratek.com.tr
İSTANBUL 0212 212 55 66

Mecidiye Mah. Bestekar Şevki Bey Sokak No:32 34335 Balmumcu - Beşiktaş / İSTANBUL

istanbul@tetratek.com.tr
İZMİR 0232 239 79 49

Mansuroğlu Mah. 288/3 Sok. No:1 Selvili 2 Apt. A Blok K:1 D:2 BAYRAKLI -İZMİR

izmir@tetratek.com.tr
ADANA 0322 459 97 82

Reşatbey Mah. Adalet Cad. 54/6 01200 ADANA

adana@tetratek.com.tr
GRUP FİRMALARIMIZ
Uzmanlab Tetraaz Tmg Gıda Güvenliği
GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ