TETRA Teknolojik Sistemler A.Ş.

Sipariş Ve Teslimat Şartları

Ürün Satın Alma/Sipariş Verme

 • Sanal Mağazamızda hazır ürünler ve siparişiniz üzerine üretimi yada ithalatı gerçekleştirilecek ürünler satılmaktadır. Size özel üretilecek yada ithal edilecek olan bu ürünler stoklarımızda hazır olarak bulunmamakta ancak siparişiniz ile birlikte ithal edilmekte yada üretilmektedir. Siparişiniz sonrasında üretim ve teslimat süresini öğrenmek için Müşteri Hizmetleri Birimimizle (0 312 472 6363) iletişime geçmenizi önemle rica ederiz. Ürünlerimiz ortalama 6-8 hafta içerisinde hazır olarak kargoya verilmektedir.
 • Sanal mağazamızdan alışveriş yapmak isteyen ziyaretçilerimizden, üye kaydı yapmaları beklenmektedir.
 • Üye kayıt işlemini gerçekleştiren ziyaretçilerimiz sanal mağazamızdan güvenle alışveriş yapabilirler.
 • Alışveriş yapmakta olan üyelerimiz, Teslimat ve Fatura adreslerini doğru girmelidirler. Aksi taktirde siparişlerinde yaşanabilecek gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.
 • Sitemizden alışveriş yapmak isteyen üye müşterilerimiz, kredi kartı bilgilerini girdikten sonra, bankanın onaylaması ile siparişe ait ücretin hesaplarımıza transferi gerçekleştirilir. Firmamız, ödemesi onaylanmayan ve/veya hesaplarımızda görülmeyen sipariş ücretleri için, sevkiyat ve sipariş teslim sürecini başlatmaz ve bu konuda sorumlu tutulamaz.
 • Ürünlerin fiyatları ( KDV Dahil ) ve kargo ücretleri; satış öncesinde ve onay sırasında müşteriye gösterilir. Satışın kesinleşmesinden sonra, (İade durumları hariç : Bknz “GARANTİ VE İADE ŞARTLARI”) müşterinden başka ücret talep edilemez.
 • 1.500,00 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti firmamıza, 1.500,00 TL altı alışverişlerde ise alıcıya aittir ve ürünün/ürünlerin satın alınması aşamasında firmamızca tahsil olunur.
 • Firmamız şimdilik sadece Kredi Kartı ile ödemeleri kabul etmektedir. Gelecekte diğer ödeme seçenekleri hizmetinize sunulduğunda sizlere duyurulacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kargo ücreti ne kadar?

Türkiye geneline tüm gönderiler MNG kargo ile yapılmaktadır. Kargo ücreti mesafeye göre farklılık göstermektedir. 1.500 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek?

Web sitemizde satışta bulunan bazı ürünlerimiz hazır ürün olup, siparişinizin takiben 2 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Diğer bir çok ürünümüz ithal edilmektedir. Bu ürünler, siparişiniz üzerine ithal edilmekte ve teslim süreleri ortalama 6-8 haftadır. Siparişinizi takiben Müşteri Hizmetleri ile temasa geçerek sipariş etmiş olduğunuz ürün/ürünler için kesin teslim süresini öğrenebilirsiniz. Kargoya verilen ürün/ürünlerin teslim süresi teslimat adresine göre ortalama 2 – 5 iş gün arasındadır.Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Web sitemize üye girişi yaptıktan sonra açılan “ Hesabım“ bölümünde “ Siparişler / Takip “ linkinden siparişinizin her aşamasını takip edebilirsiniz.

 • Yeni Sipariş: Siparişinizin tarafımıza ulaştığını belirtir.
 • İthalat/Üretiliyor : Siparişiniz üzerine ürününüzün üretilmeye yada ithalat işlemlerine başlandığını ifade eder. ( Hazır ürünlerde bu aşama atlanarak direkt olarak Paketleniyor aşamasına geçilir. )
 • Paketleniyor : Kargoya verilmek üzere paketlendiğini belirtir.
 • Kargoya Verildi: Ürünün paketleme işleminin tamamlandığını ve kargoya teslim edildiğini gösterir.
 • Teslim Edildi : Ürünün tarafınıza teslim edildiğini ifade eder.
 • İptal Edildi: Siparişinizin iptal edildiğini veya iadesini talep ettiğiniz ürünün tarafımıza ulaştığını ve iade onayı aldığını ifade eder. Takip eden günlerde ücret iadesi kredi kartınıza yapılmaktadır. ( *** Sipariş iptal ve iade koşulları “ Garanti ve İade Şartları “ bölümümüzde detaylı olarak açıklanmaktadır. )

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?

Adreste bulunamadığınızda Kargo şirketi tarafından "Teslim Edilemedi" notu bırakılır. Bir sonraki iş günü siparişinizin bir kez daha adresinize getirilir. Kargo firmasını arayıp tekrar gelecekleri zaman bilgisini paylaştığınızda, paketinizin doğru zamanda gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm siparişler, yasaların gerektirdiği üzere irsaliye ve fatura ile kargolanır.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtık, ezilme, ıslanma, vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca paketinizde bulunan ürünlerin, faturaya yansıyan ürünlerle aynı olduğundan emin olmanızı öneririz.

Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

0 312 472 6363 no'lu telefonumuzdan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler

 • Kargonuzu teslim alırken, kargo yetkilisi yanınızdayken paketi kontrol etmenizi öneririz. Eksik/Hasarlı ürün tespit etmeniz durumunda; kargo yetkilisinden tutanak tutmasını talep ediniz ve ürünleri teslim almayınız. Tutanak tutulması, kargodaki problemin sizden değil, kargo firmasından kaynaklandığını gösterir. Tutanak sonucunda yeni ürün tarafınıza hemen kargolanacaktır.
 • Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.
 • Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı, birlikte gönderilen dokümanları ve tüm aksesuarları ile göndermeniz gerekmektedir. Kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerin iadesi kabul edilmektedir.
 • Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.
 • Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma,yırtılma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
 • İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) ürünle birlikte gönderilmesi gerekir.

Ürün siparişimi nasıl iptal edebilirim ?

 • Sanal Mağazamızda satışta olan hazır ürünler için vermiş olduğunuz siparişinizi ürün kargoya verilene kadar iptal edebilirsiniz.
 • İthal edilecek yada üretilecek ürünlerimiz için vermiş olduğunuz siparişleri ise ancak ürün üretimi yada ithalat işlemleri başlamamış ise iptal edebilirsiniz.
 • Ürün sipariş iptalini 2 şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Web sitemize üye girişi yaptığınızda açılan “ Hesabım” menüsü altındaki “ Siparişler / Takip “ linkine tıkladığınızda mevcut ve eski siparişleriniz görüntülenmektedir. “ Durum “ kolonu altında bulunan “ İptal Et “ linkine tıklayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. Bu link ürün kargoya verildiyse veya ürünün üretimi/ithalatı başlanmış ise otomatik olarak tıklanamaz duruma geçecektir ve ürün iptali mümkün olmayacaktır.

  • Müşteri Hizmetlerimizi telefon ile arayarak ürün iptalini sağlayabilirsiniz. ( Müşteri Hizmetleri numaramız : 0 312 472 6363 )

BİZE ULAŞIN

İletişim Formu ve harita için tıklayınız.
ANKARA 0312 472 63 63

6. Cadde (1322 Cadde) No:40 06450 Öveçler ANKARA

ankara@tetratek.com.tr
İSTANBUL 0212 212 55 66

Mecidiye Mah. Bestekar Şevki Bey Sokak No:32 34335 Balmumcu - Beşiktaş / İSTANBUL

istanbul@tetratek.com.tr
İZMİR 0232 239 79 49

Mansuroğlu Mah. 288/3 Sok. No:1 Selvili 2 Apt. A Blok K:1 D:2 BAYRAKLI -İZMİR

izmir@tetratek.com.tr
ADANA 0322 459 97 82

Reşatbey Mah. Adalet Cad. 54/6 01200 ADANA

adana@tetratek.com.tr
GRUP FİRMALARIMIZ
Uzmanlab Tetraaz Tmg Gıda Güvenliği
GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ