TETRA Teknolojik Sistemler A.Ş.

PROJELER

 

Firmamız 30 yıllık analitik cihazlar ve laboratuvar cihazları satış,servis ve uygulamaları konusundaki tecrübesini kendi bünyesinde yer alan UZMAN Gıda Laboratuvarı ile edindiği 14 yılı aşan laboratuvar işletmeciliği deneyimini birleştirerek anahtar teslimi laboratuvar kurulumu hizmetlerini gerçekleştirmektedir. 

Bu güne kadar Türkiye ile birlikte birçok ülkede anahtar teslim laboratuvar kurulumlarını gerçekleştiren firmamız, konusunda uzman, deneyimli personeller ile farklı sektörlere hizmet vermektedir.

Proje danışmanlığı ile başlayan süreç, projelendirme, yapım, cihaz temini, işletmeye alma ve akreditasyon danışmanlığını kapsamaktadır.

Müşterimiz isteğe göre bu hizmetlerden sadece birini veya tamamını alabilir.

PROJE DANIŞMANLIĞI
Laboratuvar ihtiyacınızı belirlemek adına düzenlenen toplantılar ile alt yapı ve cihaz ihtiyaçları belirlenmekte ve proje aşamasına geçilmektedir.PROJELENDİRME

Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda, projelendirme çalışmaları yapılmakta ve müşterimizin onayı sonrasında çalışmaları devam ettirilmektedir.

 

İNŞAAT (Yapım )

Bu aşama mevcut bir mekanın yeniden restorasyonunun yapılması olabileceği gibi, betonarme veya prefabrik bir yapının inşası şeklinde de olabilir

Onaylanan proje doğrultusunda, ihtiyaca göre Mekanik, Elektrik, Gaz tesisatı, yangın söndürme tesisatı, laboratuvar tezgahları (laboratuvar mobilyası) ve cihaz temini gibi bütün ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

 

LABORATUVAR TEZGAHLARI (Laboratuvar Mobilyası)

Belirlenen proje doğrultusunda üretilen tezgah ve mobilya sistemlerinde uluslar arası kalite standartlarını karşılayan malzemeler kullanılmakta ve üretimler ilgili uluslararası standartlar doğrultusunda yapılmaktadır. Uzun yıllar laboratuvara hizmet veren sistemler, korozyona mukavim malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

 

MEKANİK

Laboratuvarların en önemli tesisatlarından olan havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, laboratuvar bölümlerinin ihtiyaçları doğrultusunda konusunda uzman makine mühendisleri tarafından projelendirilmekte ve uygulaması yapılmaktadır. İhtiyaç duyulması halinde otomasyon sistemleri kurularak sıcaklık, nem, basınç kontrolleri kullanıcı müdahalesine gerek kalmaksızın yönetilebilmektedir. Kimyasal egzozun yoğun olduğu laboratuvarlar için özel olarak tasarımlanan scrubber (gaz yıkama) sistemleri ile çevre dostu laboratuvarlar oluşturulmaktadır. Mikrobiyolojik yük ya da parçacık yükünün kontrol edilmesi gereken projelerde HEPA fitre uygulamaları yapılmaktadır.

 

ELEKTRİK

Projelendirme aşamasında cihazlar için gereken enerji ihtiyacına uygun olarak hazırlanan elektrik projeleri, uygulama aşamasında bütün ulusal ve uluslararası standartları karşılayan malzemeler kullanılarak yapılmaktadır.

 

GAZ TESİSATI

Laboratuvar cihazlarının kullandığı gazlar, proje başlangıcında belirlenmekte ve kullanım noktaları proje üzerine işlenmektedir. İhtiyaç duyulan gazların özelliklerine göre paslanmaz çelik ya da bakır tesisatlar ile tüplerin depolanacağı ve kullanılacağı tüp odasından laboratuvara kadar tesis edilen hatlar, kullanım noktalarının montajı ile cihazların kullanımına hazır hale getirilmektedir. Kaçak dedeksiyon sistemleri, tüp bitti alarm panelleri gibi kullanıcı dostu uygulamalar ile bütünleştirilen sistemlere, laboratuvar tüketiminin çok yoğun olduğu durumlarda uygun olan gazlar için jeneratör temini de gerçekleştirilmektedir.

 

GAZLI YANGIN SÖNDÜRME

Laboratuvar ortamlarında kullanılan kimyasal malzemeler ve yanıcı gazlar nedeni ile yangın söndürme sistemleri laboratuvarlarda önem kazanan sistemlerdendir. Projelendirme aşamasında yangın güvenlik uzmanı ve makine mühendisleri ile birlikte yapılan istişareler sonucu karar verilen yangın alarm ve söndürme sistemleri uygulanmaktadır.

 

LABORATUVAR CİHAZLARI TEMİNİ

Anahtar teslimi laboratuvar kurulumu ile birlikte analitik ve temel laboratuvar cihazlarının temini de sağlanmakta ve bu kapsamda, Kimya Sanayii, Gıda ve Tarım Sanayii, ilaç Sanayii, Plastik Sanayii, Toprak-Bitki-Yaprak Analiz Laboratuvarları, Petrol Sanayii, Maden Sanayii, Biyoteknoloji Laboratuvarları, Biyokimya Laboratuvarları, Malzeme Karakterizasyon, Nano Teknoloji , Nükleer Fizik gibi bir çok sektöre hizmet verilmektedir.

 

BİZE ULAŞIN

İletişim Formu ve harita için tıklayınız.
ANKARA 0312 472 63 63

6. Cadde (1322 Cadde) No:40 06450 Öveçler ANKARA

ankara@tetratek.com.tr
İSTANBUL 0212 212 55 66

Mecidiye Mah. Bestekar Şevki Bey Sokak No:32 34335 Balmumcu - Beşiktaş / İSTANBUL

istanbul@tetratek.com.tr
İZMİR 0232 239 79 49

Mansuroğlu Mah. 288/3 Sok. No:1 Selvili 2 Apt. A Blok K:1 D:2 BAYRAKLI -İZMİR

izmir@tetratek.com.tr
ADANA 0322 459 97 82

Reşatbey Mah. Adalet Cad. 54/6 01200 ADANA

adana@tetratek.com.tr
GRUP FİRMALARIMIZ
Uzmanlab Tetraaz Tmg Gıda Güvenliği
GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ GRUP FİRMALARIMIZ
 
#
Tamam